ВИПУСКНИКАМ
Як проходитиме національний мультипредметний тест в 2025 році
Зовнішнє незалежне оцінювання у вигляді національного мультипредметного тесту – це стандартизоване тестування, обов'язкове для всіх, хто бажає вступати до закладів вищої освіти України.
Таке тестування проводять для того, щоб забезпечити рівний доступ до вищої освіти всіх вступників.
Зовнішнє оцінювання проводить Український центр оцінювання якості освіти та його підрозділи – регіональні центри оцінювання якості освіти.
Хто має складати НМТ
Скласти НМТ повинні особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти 2025 року (випускники 2025 року), або вже здобули її (випускники минулих років), і планують здобувати вищу освіту в Україні.
Для реєстрації на НМТ учасники мають надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти.
Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання у вигляді НМТ розпочнеться 6 березня і триватиме до 3 квітня.
Які предмети потрібно складати на ЗНО/НМТ
Національний мультипредметний тест у 2025 році буде проведений з чотирьох предметів шкільного курсу. При цьому три предмети для вступників є обов'язковими: українська мова, історія України та математика.
Ще один предмет учасник має обрати самостійно з переліку: українська література, біологія, хімія, фізика, географія, англійська, німецька, французька або іспанська мова.
Цей вибір залежить від спеціальності,
яку вступник обиратиме для подальшого навчання.
Тести зовнішнього оцінювання створені для перевірки знань, здобутих за час навчання в школі.
Конкретний зміст тестів відповідає спеціально розробленим програмам зовнішнього незалежного оцінювання.
Ознайомившись із цими програмами, учасник тестування може зосередитися на тих темах, поняттях, явищах, датах, творах, які знадобляться йому під час складання НМТ.
Як проходить тестування
НМТ проводиться в онлайн-режимі в спеціально визначених тимчасових екзаменаційних центрах як на території України, так і в більшості країн Європи та деяких інших країнах світу.
Вступники складатимуть усі чотири предмети в один день, двома двогодинними блоками з 20-хвилинною перервою між ними.
Основна сесія тестування відбудеться з 14 травня до 25 червня. Першими тестування проходитимуть випусники минулих років, а з кінця травня іспит складатимуть цьогорічні 11-класники.
Брати участь у тестуванні можна лише один раз на рік. Перескласти тести у випадку незадовільного результату неможливо.
Після основної сесії ЗНО/НМТ з 14 до 25 липня буде проведена додаткова сесія незалежного оцінювання для абітурієнтів, які з об'єктивних причин не змогли взяти участь в основному тестуванні.
Такими обʼєктивними причинами є тривала повітряна тривога, хвороба, участь в олімпіадах, міжнародних спортивних змаганнях тощо.
Як готуватися до ЗНО/НМТ
Після того як учасник визначився з предметами мультитесту, варто розпочинати підготовку до тестування.
Необхідно зважати на те, що тести з різних предметів по-різному охоплюють шкільну програму. Подекуди знадобляться знання за 5-й – 11-й класи, подекуди – за 7-й – 11-й тощо. Саме тому треба орієнтуватися на зміст програми ЗНО з конкретного предмета.
Для ефективної підготовки до тестування вступники можуть скористатися сайтом ЗНО-ОНЛАЙН. Тут представлено тести ЗНО/НМТ 2007–2024 років. Саме виконання завдань минулих років є найбільш корисним способом підготовки, оскільки зміст і структура завдань кожного року тестування є подібними.
Абітурієнти мають змогу виконувати в режимі онлайн завдання з
української мови та літератури, математики, історіїУкраїни, географії, біології,
хімії, фізики, англійської, французької, німецької та іспанської мов. Алгоритм виконання цих завдань наближений до реальних умов складання ЗНО/НМТ.
Додатковою перевагою сайту є можливість виконувати завдання з різних предметів за тематичними блоками. Наразі можна скористатися тематичними добірками з
української мови і літератури,
історії України, математики, географії, біології, фізики та хімії.
Окрім того, до більшості завдань запропоновано коментарі-пояснення, складені провідними фахівцями з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Щоденне вдумливе виконання завдань у режимі онлайн є запорукою успішного проходження національного мультипредметного тесту.
https://osvita.ua/test/advice/
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.
Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації для участі в НМТ — основний та додатковий.
Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.
До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).
У додатковий період (9–14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з'явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.
Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.
Вся необхідна інформація розміщена на : https://testportal.gov.ua/nmt-2025-deyaki-pytannya-provedennya/

Тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років»
https://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/
Відеороз'яснення до завдань ЗНО минулих років
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7WOEg-e6WiFJU8xvefNzJlrFaHaZRyWu
Короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику на сайті Львівського PЦОЯО
https://lv.testportal.gov.ua:8080
Демонстраційні варіанти НМТ
https://testportal.gov.ua/demonstratsijni-varianty-nmt/
Офіційний звіт про проведення НМТ у 2023 році (том II)
https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/08/ZVIT-NMT_2023-Tom_2.pdf
Матеріали Всеукраїнської школи онлайн
Гейміфікована онлайн-платформа iLearn
https://www.youtube.com/@iLearnUA
Шкільні посібники/підручники
https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/
До уваги абітурієнтів та учнів 10-11-х класів!Інформуємо вас, що Департамент кіберполіції Національної поліції України в Полтавській області здійснює профорієнтаційні заходи з метою донесення інформації абітурієнтам про імідж отримання диплому випускника Харківського національного університету внутрішніх справ та ознайомлення з можливостями вступу.Презентацію про діяльність кіберполіції в період повномасштабної війни можна переглянути за посиланням (натисніть зображення):
Полтавський Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України.
Термін навчання в коледжі складає три роки.
Спеціальності, за якими здійснюється підготовка:
122 - Комп'ютерні науки
172 - Телекомунікації та радіотехніка
Для отримання більш детальної інформації перейдіть в телеграм-бот: @VKSS_VITI_bot
(Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації: https://t.me/VKSS_VITI_bot)
Полтавський Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України.
Термін навчання в коледжі складає три роки.
Спеціальності, за якими здійснюється підготовка:
122 - Комп'ютерні науки
172 - Телекомунікації та радіотехніка
Для отримання більш детальної інформації перейдіть в телеграм-бот: @VKSS_VITI_bot
(Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації: https://t.me/VKSS_VITI_bot)